Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı Nedir?

 

Bilinçaltı beynimizin, biz farkında olmadan bilincimiz dışı çalışan, bedenimizin istemsiz kaslarını yöneten, gece uyurken dahi vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını sağlayan, beş duyumuzla algıladığımız her şeyi an be an kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine veren bir parçasıdır.

Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

 

Bilinçaltı bilincin emrindedir.

Bilinçaltı bilincin her dediğini yapar. Çocuk gibidir, muhteşem bir kapasitesi vardır ama saftır, bilincin her söylediğine inanır. Bilinçaltı 24 saat faaliyettedir, bilinçaltı uyumaz, bilinçaltı gece bilinç uykudayken de çalışmaya devam eder, bilinçaltı vücudun bütün faaliyetlerini kontrol eder, düzenler.

Bilinç neye inanırsa bilinçaltı ona odaklanır.

Bilinçaltımızı yeniden programlayabiliriz.Bilinçaltınızı istediğiniz gibi programlayabilir, hedeflerinize daha hızlı ulaşabilir, istediklerinizi daha çabuk elde edebilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece bilinçaltı anlatımları dinlemek.

Arka planda duyulan ses nedir?

 

Arka planda duyulan ses Binaural sestir. Beyni istenilen dalga boyuna ulaştırmak için kullanılır.

Beynimiz 4 dalga boyunda çalışır.

1-) Alfa (8-12 Hz) hafif trans, süper öğrenme, olumlu düşünce

2-) Beta Dalga Boyu (13-25 Hz) Normal bilinç hali, stres, anksiyete

3-) Delta Dalga Boyu (1-3 Hz) Derin uyku, berrak rüyalar

4-) Teta Dalga Boyu (4-7 Hz) Derin trans, meditasyon, odaklanma, güçlü hafıza

Ses dalgaları vasıtasıyla beyni istenilen dalga boyuna götürmek mümkündür.

 

Binaural Ses Nedir?

 

Bilinç altı telkin kayıtlarında arka plandaki ses Binaural sestir. Kayıtların belli bir süresi sadece Binaural sestir böylece beyin anlatımları daha çabuk kabul edeceği trans seviyesine ulaştırılır, anlatımlar bu seviyeye ulaştıktan sonra başlar.

Arka plandaki Binaural sesler rüzgar, dalga, su ve farklı doğa sesleri dibi değişik sesler olabilir, şiddeti o kadar yüksek değildir. İlk başta rahatsızlık verebilir ama biraz beklerseniz alışırsınız ve rahatladığınızı farkedersiniz.

Bilinçaltı Anlatımlari Ne Kadar Etkili?

 

Bilinçaltı anlatımlarının etkisi kesindir. Eğer düzenli ve kurallara uygun bir şekilde kullanılırsa mutlaka fayda görülür. Bilinçaltı anlatımları etkinliği ile ilgili araştırmalar bilinçaltı telkin yöntemlerinin etkinliğini ispatlamıştır.

Geleceğin beyin teknolojisi olarak tanımlanan bilinçaltı anlatımları gelişim uzmanları tarafından da kullanılıyor ve tavsiye ediliyor. Birçok ünlü bu yöntemle kendisini geliştirmeye çalışıyor

Beyin Frekans Teknolojisi

Bir kişinin zihinsel gelişim sağlamasında çözebilmede kendi kendine rahatlıkla yardımcı olacak bir zihin programlama ve zihin yönetimi aracıdır.

 

BFT (Beyin Frekans Teknolojisi) kullanılmasında asıl amaç, zihin dönüşümünü çok etkili bir biçimde gerçekleştirmek, bununla birlikte fiziksel ve zihinsel problemleri rahatça çözmektir.

 

İngilizce Öğrenme Hakkında... Kursa gitmeden İngilizce öğrenmek isteyen herkes için!

 

İngilizce, birçok kişinin iş ve sosyal yaşamlarında kullanmaya mecbur kaldığı dillerin en başında gelmektedir.

 

Şimdi sizde yabancı dil olarak İngilizce öğrenmeye başlayacaksanız;

 

    1. Öğrenmeniz gerektiği konusunda kendiniz şartlandırmalısınız
    2. İngilizce dilini öğrenmek için vakit ayrılmalısınız ve kendinizi programlamalısınız.
    3. 3 ay Her gün minimum bir ya da iki saatinizi İngilizce öğrenmek için ayırmanız gerekir.
    4. Kendiniz için bir program hazırlayarak ve bundan kopmadan ilerlemek doğru olur.
    5. İngilizceyi öğrenebilmek, devamlılık ve ayrıca tekrar etmeyi gerektirir. Bunu kolay biçimde yapmak için sıkıcı olan uygulamalar yerine, devamlı uygulanabilir ve başarı elde etmenizi sağlayacak uygulamaları başlamanız gerekmektedir.

 

İngilizceyi öğrenmek için ana konulardan başlamanız uygun olur: Numaralar, İngilizce alfabe, İngilizce günler, aylar, İngilizce mevsimler şeklinde… Temel kelime bilgisiyle devam edin.

 

İngilizce gramer öğrenmek yetmez. Ana konuları öğrendikten sonra okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklinde uygulamalar yapmak gereklidir. Öğrendiklerinizi not edin. Yabancı dili iletişim kurabilmek için öğreniyoruz ve günlük konuşma da iletişimin en mühim parçası olarak kabul edilir. Yabancı dil öğrenmeye başladığınızda yöntemlerden yola çıkarak, her zaman pratik yapmak kaydıyla elbette, ikinci bir dil dahi öğrenmeniz mümkün.

 

İngilizce ile olabildiğince ilgili olmaya çalışın. Ara vermeden çalışarak; İngilizce herhangi bir dergi, kitap, gazete okuyup ya da çizgi film takip ederek ilerleyebilirsiniz.  Alt yazılı film seyretmek ve İngilizce şarkı dinlemek de çok yararlı olacaktır. İngilizce yazılar yazabilmeye çalışın. Cümleler ve paragraf yazmakla başlayın, sonra da makaleler oluşturun. Konuştuğunuz zaman, İngilizce ile düşünebilmeyi de öğrenirsiniz ve İngilizceyi geliştirebilmek açısından bu oldukça önemlidir.

 

Hikâyelerle öğrenmeye çalışın. Beynimiz hikayeyi seviyor. Ne de olsa kabul görmüş en eski ve en doğal iletişim kurma yöntemidir.

 

 İngilizce yayın yapan radyo programları dinleyebilmek, gazeteler okuyabilmek ve İngilizce konuşuyor olan birinin tecrübesinden yararlanmak da ilerlemenize etkilidir.

 

Doğru rehberlik edecek, kaliteyle hizmet sunanlardan bir tanesinden faydalanıp ve birazcık da gayret edip, kendi kendine İngilizce öğrenebilmeyi başarmanız mümkündür.

www.numberoneenglish.com